Sürekli Ve Tekrarlanabilen Kalite 

 Beşinci nesil olan Kodak Trendsetter 800 CTP kalıp pozlandırıcı ailesi, otomatik kalıp pozlandırma, dayanıklılık, basit teknik bakım ve olağanüstü pozlandırma kalitesi sunmaktadır. Standart termal kalıpların pozlandırılmasının yanında Trendsetter 800 CTP kalıp pozlandırıcı, işlemsiz kalıpları (Sonora) da pozlandırabilmektedir. Ayrıca Trendsetter 800 CTP ailesi hız artırımına uygun yapıdadır ve makinanın bulunduğu yerde, kalıp pozlama hızı saatte 42 kalıba kadar çıkabilir.

 SCU modeliyle bir kerede 120 tane kalıp yükleme yerine konduktan sonra bütün işlemler otomatik olarak yapılmaktadır. Bu sayede uzun süre herhangi bir elemana gereksinim duyulmadan üretim garantilenmekte ve kalıp pozlandırıcısının üreitimdeki verimliliği artırılmış olmaktadır.

Squarespot Pozlandırma Teknolojisi

 Kodak Trendsetter 800 CTP kalıp pozlandırıcısı, Squarespot teknolojisinde faydalanarak kesin ve sürekli aynı kalitede baskı sonucu garanti eder. Squarespot teknolojisi 2400dpi çözünürlükte 450 lpi(177 lpcm) tram sıklığı ile en üst kalitede nokta kalitesi sunmaktadır. Squarespot teknolojisinin son derece dik enerji profili sayesinde, kalıp üzerinde işlenecek noktanın form ve büyüklüğünün pozlandırma başlangıcından bitimine kadar sürekli aynı doğrulukta kalması sağlanmaktadır. Bu sayede nokta yapısı çok kesin olmakta ve kalıpta sağlam bir mürekkep/su dengesi oluşturmaktadır.

Sıcaklık Dengeleme Ve Dinamik Netleme Sistemleri

 Trendsetter 800 Quantum CTP kalıp pozlandırıcı sürekli aynı kalite ve doğrulukta pozlama yapar. Sıcaklık dengeleyici sistem, kaliptaki sıcaklığa bağlı olan boyut değişikliklerini algılayıp otomatik olarak düzelttiğinden kesin doğrulukta bir pozlama garanti edilir. Bu özellik sayesinde kalıpta firenin azalması, işten işe geçiş sürelerinin kısalması sağlanır. Ayrıca makinenin üretimdeki hassasiyeti çok yüksektir. Bu yüzden iki kalıbın, iki farklı Trendsetter 800 CTP sisteminde pozlandırılmasının hiçbir önemi yoktur. Çünkü kalıplar daima değişmeyen bir kalite ve doğrulukta pozlandırılırlar.

 Trendsetter 800 pozlama sırasında kalıbın kalınlığını sürekli olarak kontrol eden bir sisteme sahiptir. Dinamik netlemenin (Dinamik auto-focus) amacı kalıbın arkasına yapışan maddelerin neden olabilceği pozlama hatalarını ortadan kaldırmaktadır. Üretimde ortaya çıkan bu tip hataların giderilmesi, işletmelere önemli tasarruflar sağlamaktadır.

Kodak Staccato Tramlama

 Kodak'ın Squarespot teknolojisi sayesinde gelişmiş bir FM tramlama teknolojisi olan Staccato tramlama kullanılabilmetedir. Staccato tramı orjinal görseldeki kumlu yapıya çok benzer yapıdadır. Kullanılan nokta boyutları 20 veya 10 mikron olduğu için çok iyi detay vermekte, renk ve evrenini de genişletmektedir. Staccato tramlama, moire ve rozet gibi görülebilir kusurlar olmadan, fotoğraf görüntüsüne yakın baskılar elde edilmesine olanak sağlar.

Staccato tramlamada, geleneksel tramlamada kullanılan açılar olmadığı için baskı kusurlarının neden olduğu renk kaymalarını gizler. Çünkü göz küçük noktalardan oluşan renk kaymalarını algılıyamaz. Bu sayede baskı başlangıcındaki kağıt firesi azaltılmıs olur. Staccato teknolojisinin getirdiği bir baska avantaj da, önemli miktarda murekkep tasarrufudur. Bu sayede yüksek trajlı baskılar yapan gazeteler ve ambalaj firmaları hem tasarruf sağlamakta hem de yüksek baskı kalitesi elde etmektedir.